Znaczenie zdrady

​​
Jeden doradca małżeński powiedział, że kobiety pozwalają, aby dzielono je na dwie grupy: „wierne żony, które powinny być w stanie zatrzymać mężów przy sobie” oraz „puszczalskie”. Dodał jednak, że wszyscy jesteśmy zdolni do wierności i zdrady. Wszyscy moglibyśmy być w więcej niż jednym związku jednocześnie. Dokonujemy wyborów. Nie różnimy się od siebie….
W naszej kulturze zazwyczaj głównym sposobem radzenia sobie ze zdradą jest rozwód, ale czasem powoduje on tyle samo problemów ile miał rozwiązać….
Bardzo znana amerykańska psycholożka twierdzi, że zdrada jest zasłoną dymną. Tworzy dystans i sprawia, że nie dostrzegamy co tak naprawdę dzieje się w małżeństwie. Osoba zdradzająca jest tak szczęśliwa z wybrankiem, że przestaje widzieć swoją rolę w rozpadzie małżeństwa. Romans sprawia, że nie dostrzegamy swojej winy…
Ponieważ zdrada jest zwykle zewnętrzną oznaką, że w małżeństwie źle się dzieje, prędzej czy później będziemy musieli przyjrzeć się sytuacji, w której się znaleźliśmy, przejąć kontrolę nad własnym życiem i popracować nad spornymi kwestiami.

Weź udział w dyskusji na ten temat:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=144333073648119&id=109923773755716